Návštěva na Hluboké

V pondělí 17.7.2017 uspořádal starosta Albrechtic a senátor Jaroslav Zeman výjezd svých kolegů do Hluboké.
Hlavním účelem tematického výletu byla diskuze nad problematikou cestovního ruchu. Právě starosta Hluboké a senátor v jedné osobě Tomáš Jirsa má v tomto ohledu bohaté zkušenosti. Známý zámek Hluboká nad Vltavou bývá od nepaměti k často vyhledávaným turistickým cílem pro našince i cizince. Nápor turistů má negativní i pozitivní důsledky. Jednou stranou mince je vysoký nárok na organizaci, dopravní obslužností začínaje a zajištěním úklidu konče. Druhou stranou je zvýšený příjem pro všechny, kteří z cestovního ruchu žijí. 
Společně se Zemanem se cesty na jih zúčastnili: Jiří Mikeš (starosta obce Líšný), Pavel Müller (starosta obce Frýdštejn), Tomáš Jirsa (senátor a starosta Hluboké), Michal Rezler (starosta Malé Skály), Petr Holub (starosta Bedřichova), Eva Zbrojová (starostka Harrachova) a Stanislav Pelc (místostarosta Kořenova).
Jaroslav Zeman zdůraznil, že rozvoj cestovního ruchu je jednou z jeho hlavních priorit, kvůli které kandidovat do senátu a dodal: "U nás v Jizerkách nemáme věhlasný zámek, ale máme nádhernou přírodu a řadu unikátních zajímavostí. Jednou z nich je dříve zapomenutá a nyní opět ožívající Protržená přehrada. Cestovní ruch považuji za velký přínos pro náš region. Kromě propagace je zajímavým zdrojem přivýdělku a pomáhá celkovému rozvoji. Proto je dobré získávat a využívat zkušenosti."