Záliby

Sport

Od roku 1964 jsem závodně lyžoval za TJ Desná, později TJ LIAZ, Dukla Čáslav, Dukla Hradec Králové a TJ Bižuterie Jablonec. Ke sjezdovému lyžovánídovedl můj otec, který v padesátých letech minulého století vybudoval s partou nadšenců populární lyžařský vlek Desná Křížek.

Největších sportovních úspěchů jsem dosáhl v roce 1977 na Mistrovství ČR dorostu ve Špindlerově Mlýně. Zde jsem získal bronzovou medaili ve slalomu, stříbrnou medaili v kombinaci a 4. místo ve sjezdu. Tentýž rok jsem byl 6. ve slalomu na Mistrovství Československa na Chopku. Stejný rok jsem se rovněž umístil na 6. místě na mistrovství ČR mužů v Harrachově ve slalomu. Závodnímu lyžování jsem se věnoval až do roku 1989.

Závodně jsem hrál také fotbal v mládežnických kategoriích v Desné a později okresní přebor mužů v Albrechticích.

Celý život se aktivně věnuji cyklistice, klasickému lyžování, běhání a horské turistice.

Kultura

Řadu let jsem byl členem Správní rady jabloneckého divadla. Od roku 2002 pořádáme oblíbené Vánoční koncerty v kostele v Albrechticích v Jizerských horách. Organizujeme tvůrčí soutěže pro děti a dospělé v albrechtické Detoe, populární „Týden české hračky“. Více než 10 let jsme přispívali na koncerty duchovní hudby v Hejnicích. Podporujeme také Josefodolské divadelní jaro.

Pokud mám čas, rád zhlédnu dokumentární cestopisné a historické filmy nebo si přečtu knihu s touto tematikou.