Životopis a krátce o mně

1959
Narození
1977
Zisk stříbrné a bronzové medaile v mistrovství ČSR v lyžování
 
Maturita - Střední uměleckoprůmyslová škola v Jablonci nad Nisou
1978
Zaměstnání - vlekař u TJ Bižuterie
1984
Zaměstnání - technický kontrolor u TOFA, závod Albrechtice
1991-1993
Privatizace TOFA AlbrechticePřečíst více...

V rámci privatizace se měla nejstarší továrna na dřevěné hračky v Evropě stát výrobní součastí německé společnosti, která zamýšlela zrušit zdejší vývoj a odbyt. Tím by se z tradičního podniku stala pouze dílna pro export s nejistou budoucností, na což později doplatily jiné podniky v našem regionu.

Z pozice zaměstnance, který měl svou funkcí blízko k vedení podniku, jsem se rozhodl podat konkurenční privatizační projekt, který počítal se zachováním tradiční výroby a udržení chodu továrny i do budoucna. Tento krok se podařil a díky vytrvalé práci a úspornému režimu se povedlo výrobu udržet i přes cenový dumping čínské konkurence a ekonomickou krizi.

1995
Ředitel DETOA Albrechtice s.r.o.
2002
Zvolen členem zastupitelstva obce Albrechtice v Jiz. horách
2006
Zvolen starostou Albrechtic
2010
Podruhé zvolen starostou Albrechtic
2010
Otevření muzea výroby hraček s kreativní dílnou pro děti
2011
Titul "Podnikatel roku" v Libereckém krajiPřehrát video...
2012
Zvolen senátorem PČRPřečíst více...

Ve volbách do Senátu jsem se utkal se silnými protivníky, zejména s bývalým hejtmanem libereckého kraje, Stanislavem Eichlerem, s kterým jsem postoupil do druhého kola voleb.

Můj program se nemění a dlouhodobě sestává ze tří hlavních témat: omezení možností pro zneužívání sociálních dávek, podpora zaměstnanosti v našem regionu a snaha o zavedení zdravého rozumu do české politiky.

I přesto, že Senát běžně funguje spíše jako kontrolní a revizní stupeň při tvorbě zákonů, povedlo se mi ve svém prvním funkčním období navrhnout hned 3 zákony, z nichž všechny prošly, byť po zdlouhavém procesu a s mnoha změnami.

2013
Zahájení prací na renovaci areálu Protržené přehrady
2014
Potřetí zvolen starostou Albrechtic
2016
Dokončení renovace areálu Protržené přehradyPřečíst více...

V katastru obce Albrechtice v Jizerských horách působím, kde vykonávám funkci starosty, leží bývalá přehrada na řece Bílá Desná, kde došlo v roce 1916 ke katastrofě - protržení hráze a zatopení okolí, což mělo za následek 67 životů a 107 zničených či poškozených domů.

Doposud byl areál bývalé přehrady nechán na pospas přírodě, i přesto, že se jedná o významné místo jak z pohledu připomenutí této tragédie, tak i coby významného turistického cíle. Začal jsem se tedy věnovat obnově této oblasti a po několikaletém úsilí a koordinaci spolupráce s Lesy České republiky a obcí Desná v Jizerských horách se podařilo areál zrenovovat.

V areálu jsme nainstalovali informační panely, schody a další dřevené konstrukce a turisté se mohou občerstvit v místním bistru. Nyní místo navštěvuje dle odhadů až 100 000 turistů ročně a Protržená přehrada tak napomáhá rozvoji cestovního ruchu v našem regionu.

Sport

Od roku 1964 jsem závodně lyžoval za TJ Desná, později TJ LIAZ, Dukla Čáslav, Dukla Hradec Králové a TJ Bižuterie Jablonec. Ke sjezdovému lyžování mě dovedl můj otec, který v padesátých letech minulého století vybudoval s partou nadšenců populární lyžařský vlek Desná Křížek.

Největších sportovních úspěchů jsem dosáhl v roce 1977 na Mistrovství ČR dorostu ve Špindlerově Mlýně. Zde jsem získal bronzovou medaili ve slalomu, stříbrnou medaili v kombinaci a 4. místo ve sjezdu. Tentýž rok jsem byl 6. ve slalomu na Mistrovství Československa na Chopku. Stejný rok jsem se rovněž umístil na 6. místě na mistrovství ČR mužů v Harrachově ve slalomu. Závodnímu lyžování jsem se věnoval až do roku 1989.

Závodně jsem hrál také fotbal v mládežnických kategoriích v Desné a později okresní přebor mužů v Albrechticích.

Celý život se aktivně věnuji cyklistice, klasickému lyžování, běhání a horské turistice.

Kultura

Řadu let jsem byl členem Správní rady jabloneckého divadla. Od roku 2002 pořádáme oblíbené Vánoční koncerty v kostele v Albrechticích v Jizerských horách. Organizujeme tvůrčí soutěže pro děti a dospělé v albrechtické Detoe, populární „Týden české hračky“. Více než 10 let jsme přispívali na koncerty duchovní hudby v Hejnicích. Podporujeme také Josefodolské divadelní jaro.

Pokud mám čas, rád zhlédnu dokumentární cestopisné a historické filmy nebo si přečtu knihu s touto tematikou.


Krátce obrazem