Senátní Podvýbor pro sport vyzval premiéra, aby nepřijal demisi ministryně Valachové

25. 05. 2017

Senátní Podvýbor pro sport, jehož jsem předseda, včera jednal s ministryní školství Kateřinou Valachovou. Usnesení, které jsme přijali, je motivováno hlavně snahou zabezpečit po finanční stránce fungování sportu, především mládeže. Domníváme se s kolegy, že změna na postu ministryně v takto krátkém období před volbami, je kontraproduktivní. Hrajeme o čas a než by se nový ministr seznámil s problematikou, tak nastane období prázdnin a různé aktivity by byly ohroženy. Proto jsme rozhodli takto: 

Senátní Podvýbor pro sport vyzývá premiéra Bohuslava Sobotku, aby nepřijal demisi ministryně školství Kateřiny Valachové, jejíž setrvání ve funkci považuje z hlediska řešení dalšího financování českého sportu za přínosné. Jednání Podvýboru se zúčastnila ministryně školství, která informovala senátory o aktuální situaci v souvislosti s vyšetřováním korupce při rozdělování sportovních dotací.

Usnesení Podvýboru, který jednomyslně volá po setrvání Kateřiny Valachové ve funkci ministryně školství, Podvýbor dnes odeslal předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi. „Kateřina Valachová se zúčastnila jednání našeho Podvýboru a kvalifikovaně odpovídala na všechny naše dotazy,“ ocenil po jednání předseda Podvýboru Jaroslav Zeman. „Vnímáme situaci ve sportu jako velmi třaskavou, zejména pokud jde o fotbal, ale to nesmí poškodit ty, kteří chtějí sportovat a ničeho špatného se nedopustili, především děti. Právě Kateřina Valachová je podle nás natolik obeznámena se situací, že by bylo nejlepší, aby v úřadě zůstala. Nikdo jiný se podle našeho názoru nemůže ve složitém resortu školství a zejména problematice sportu narychlo zorientovat,“ uvedl předseda Podvýboru Jaroslav Zeman. S usnesením souhlasilo všech 9 přítomných senátorů napříč politickým spektrem.

Zdroj: Senát PČR

Sdílet:

Poslední aktuality

Návštěva z Bundestagu

Návštěva z Bundestagu

Dnes zavítal do Senátu poslanec Bundestagu Volkmar Klein - CDU cestou…

Pozvánka na tradiční závod "S veteránem za krtečkem"

Pozvánka na tradiční závod "S veteránem za krtečkem"

Tuto sobotu 21.7. se opět koná oblíbený závod veteránů. Určitě se…

Krakonošovy letní podvečery v Jilemnici

Krakonošovy letní podvečery v Jilemnici

Zase jedna vydařená akce a bezva atmosférou: Krakonošovy letní…

Den IZS ve Zlaté Olešnici

Den IZS ve Zlaté Olešnici

Byla to velmi dobře připravená akce a moc rád jsem se zúčastnil! …

V Rovensku slavili ANTIMONY

V Rovensku slavili ANTIMONY

Město Rovensko pod Troskami ve spolupráci s Československou obcí…