Senátní Podvýbor pro sport vyzval premiéra, aby nepřijal demisi ministryně Valachové

25. 05. 2017

Senátní Podvýbor pro sport, jehož jsem předseda, včera jednal s ministryní školství Kateřinou Valachovou. Usnesení, které jsme přijali, je motivováno hlavně snahou zabezpečit po finanční stránce fungování sportu, především mládeže. Domníváme se s kolegy, že změna na postu ministryně v takto krátkém období před volbami, je kontraproduktivní. Hrajeme o čas a než by se nový ministr seznámil s problematikou, tak nastane období prázdnin a různé aktivity by byly ohroženy. Proto jsme rozhodli takto: 

Senátní Podvýbor pro sport vyzývá premiéra Bohuslava Sobotku, aby nepřijal demisi ministryně školství Kateřiny Valachové, jejíž setrvání ve funkci považuje z hlediska řešení dalšího financování českého sportu za přínosné. Jednání Podvýboru se zúčastnila ministryně školství, která informovala senátory o aktuální situaci v souvislosti s vyšetřováním korupce při rozdělování sportovních dotací.

Usnesení Podvýboru, který jednomyslně volá po setrvání Kateřiny Valachové ve funkci ministryně školství, Podvýbor dnes odeslal předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi. „Kateřina Valachová se zúčastnila jednání našeho Podvýboru a kvalifikovaně odpovídala na všechny naše dotazy,“ ocenil po jednání předseda Podvýboru Jaroslav Zeman. „Vnímáme situaci ve sportu jako velmi třaskavou, zejména pokud jde o fotbal, ale to nesmí poškodit ty, kteří chtějí sportovat a ničeho špatného se nedopustili, především děti. Právě Kateřina Valachová je podle nás natolik obeznámena se situací, že by bylo nejlepší, aby v úřadě zůstala. Nikdo jiný se podle našeho názoru nemůže ve složitém resortu školství a zejména problematice sportu narychlo zorientovat,“ uvedl předseda Podvýboru Jaroslav Zeman. S usnesením souhlasilo všech 9 přítomných senátorů napříč politickým spektrem.

Zdroj: Senát PČR

Sdílet:

Poslední aktuality

Dar do ÚVN

Dar do ÚVN

Ve středu 18.3.2020 jsme s kolegou senátorem Jaroslavem Doubravou…

Gratuluji ke zvolení

Gratuluji ke zvolení

Jsem rád, že za Jaroslava Kuberu byl zvolen předsedou Senátu Miloš…

Návštěva předsedy Senátu Jaroslava Kubery na Liberecku

Návštěva předsedy Senátu Jaroslava Kubery na Liberecku

Dne 5.2.2019 do našeho kraje zavítal na svoji první oficiální…

Složení slibu

Složení slibu

Ve středu 14.11.2018 všichni nově zvolení senátoři složili na…

Děkuji za opětovné zvolení do Senátu

Děkuji za opětovné zvolení do Senátu

Dovolte mi poděkovat všem svým voličům za obdržené hlasy ve volbách…

Děkuji za Vaši důvěru v prvním kole senátních voleb

Děkuji za Vaši důvěru v prvním kole senátních voleb

Dovolte mi poděkovat všem voličům, kteří se rozhodli podpořit mě v…