Senátor ODS: Se Zemanem jako prezidentem nemám problém. Jeho pozvání od Trumpa je mimořádný úspěch pro ČR. EU řeší voloviny a ČT zkresluje…

19. 12. 2016

ROZHOVOR pro Parlamentní listy:

Senátor ODS Jaroslav Zeman vítá zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. Pozvání prezidenta Zemana do Ameriky a navázání kontaktů s Trumpem je dle něj pro ČR velký úspěch. EU řeší jen „voloviny“, zatímco sem proudí statisíce migrantů. Řešení migrační krize nám ukázal Viktor Orbán.

Co jste říkal zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA?

Měl jsem radost, že to vyhrál. Byl outsider a média v Americe nebyla objektivní. Bylo to pro mě nečekané.

Myslíte si, že přinese nějaké pozitivní změny v politice Ameriky?

Jakákoli změna proti tomu, co se teď dělo v Americe, bude pozitivní. Nemám z něj strach. Nemyslím si, že bude špatný. Myslím si, že to zvládne. Určitě to bude lepší, než kdyby Hillary pokračovala po Obamovi.

Myslíte si, že to pomůže nějak zklidnit vztahy s Ruskem?

U něj je předpoklad, že bude pragmatičtější než Obama a Clintonová. Islám je hrozba pro obě velmoci. Takže tam je prostor, aby se spolu domluvily. Je nesmyslné, aby tyto velmoci válčily mezi sebou, když mají islám za zadkem.

Prezident Zeman byl často kritizován, že poškozuje vztahy se Západem a vztahy s USA. Nyní ho Donald Trump pozval na oficiální návštěvu USA a Trump přijede i do ČR. Je ta kritika prezidenta Zemana oprávněná?

Prezident Zeman je stále stejný, nepřevléká kabáty a stejné názory. Je vidět, že k Trumpovi bude mít blíž než k Obamovi. Takže určitě nic poškozovat nebude. Prezident Zeman je prostě svůj. se Zemanem jako prezidentem nemám problém.

Považujete to za úspěch, že takto poměrně rychle došlo k tomu kontaktu a k domluvení těch vzájemných návštěv?

Pokud ty hovory proběhly tak, jak se uvádí, tak je to mimořádná událost a mimořádný úspěch pro Českou republiku.

Teď se objevily průzkumy, že prezidentovi Zemanovi klesá podpora... Souvisí to s kauzou Brady?

si myslím, že on tak vysoký základ, že pár procent ho neohrožuje. A nemyslím si, že on by se v tom nějak angažoval. To byla spíš věc nějakých jeho úředníků, tak to na něj podlevliv mít nebude.

Co jste si myslel o kauze Brady? Václav Klaus řekl, že to byla něčí snaha o destabilizaci..

Nemyslím si, že to bude mít nějaký dalekosáhlý dopad. Měl dostat vyznamenání, nedostal vyznamenání. Možná některé kroky úředníci na Hradě neudělali optimálně, ale nespojoval bych to vůbec s prezidentem Zemanem jako takovým.

Česká televize a česká mainstreamová média útočí na takzvaná alternativní média, že údajně manipulují a podporují ruskou propagandu. Co si o tom myslíte, že prezident Zeman a alternativní média podporují ruskou propagandu, jak to tvrdí Jakub Janda nebo Česká televize?

 

Pana Jandu ani neznám. Každý má právo mít svůj názor. Každý, ať si vybere, co chce. Českou televizi, nebo alternativní média. To má být svobodná volba každého. Chtějí zavádět cenzuru? Mnohdy u České televize vidíme, jak její reportáže jsou zkreslené a jednostranné. S tím mám nakonec své vlastní zkušenosti. Každý člověk má inteligenci a dle toho si vybere to, co mu vyhovuje, a každý na to má svaté právo.

Sdílet:

Poslední aktuality

Návštěva z Bundestagu

Návštěva z Bundestagu

Dnes zavítal do Senátu poslanec Bundestagu Volkmar Klein - CDU cestou…

Pozvánka na tradiční závod "S veteránem za krtečkem"

Pozvánka na tradiční závod "S veteránem za krtečkem"

Tuto sobotu 21.7. se opět koná oblíbený závod veteránů. Určitě se…

Krakonošovy letní podvečery v Jilemnici

Krakonošovy letní podvečery v Jilemnici

Zase jedna vydařená akce a bezva atmosférou: Krakonošovy letní…

Den IZS ve Zlaté Olešnici

Den IZS ve Zlaté Olešnici

Byla to velmi dobře připravená akce a moc rád jsem se zúčastnil! …

V Rovensku slavili ANTIMONY

V Rovensku slavili ANTIMONY

Město Rovensko pod Troskami ve spolupráci s Československou obcí…