Setkání novinářů se Sdružením českých výrobců hraček

23. 01. 2015

prostorách Senátu Parlamentu ČR se dne 22. ledna 2015 uskutečnilo setkání zástupců Spolku českých výrobců hračeknovináři. Jednání zaštítil RNDr. Miloš Vystrčil, předseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR.

Spolek českých výrobců hraček očekává v nadcházejícím roce rekordní prodeje svých produktů jak doma, tak v zahraničí. Tento odhad vychází ze zvyšujících se prodejů českých hraček v posledních letech. S velkými ambicemi odjíždí rovněž tuzemští výrobci na norimberský veletrh hraček, kde bude letos vystaven jeden milion hraček z celého světa. I přes tuto obrovskou konkurenci představí řadu novinek a věří v úspěch, jak tomu bylo i v letech minulých. V letošním roce pak očekávají nárůst exportu o sedmnáct procent. To, že české hračkářství patří k významným komoditám českého průmyslu, dokládá i podpora Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR. Čeští výrobci hraček totiž působí převážně v regionech s vysokou nezaměstnaností.

IMG_6641„Podpora hračkářského segmentu naším výborem vychází především z faktu, že tuzemští výrobci hraček působí v chudších regionech naší země, jako je Vysočina, Semilsko, Krkonoše a jiné,“ uvádí RNDr. Miloš Vystrčil, předseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR. „Mnozí z nich zaměstnávají také převážně ženy a jsou aktivní ve svých regionech i ve veřejných aktivitách. Domnívám se, že jejich podpora námi je důležitá pro celkový rozvoj těchto regionů,“ dodává senátor Miloš Vystrčil.

 „Spolek českých výrobců hraček jsme založili loni na veletrhu hraček v Norimberku,“ uvádí senátor Jaroslav Zeman, ředitel společnosti DETOA Albrechtice s.r.o. „Cítili jsme potřebu jednotným hlasem podporovat české výrobce hraček a české hračky obecně, a dále řešit problémy a otázky, které trh s hrami a hračkami přináší,“ dodává Jaroslav Zeman.

 „Spolupráce se spolkem, konkrétně s panem Jaroslavem Zemanem si velice vážím, proto jsme sdružení spoluzaložili,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO karton, s.r.o. „V budoucnosti bychom si i my na Žďársku přáli vytvořit výstavu, muzeum nebo interaktivní prohlídky naší výroby podobně, jako to dělají v Albrechticích v Detoe. Jejich programy pro děti a kreativní dílny považuji za inspirativní,“ dodává Miroslav Kotík.

 „Řešit podobné problémy i témata a vzájemně prosadit společné zájmy pro dobro věci nás myslím vzájemně posouvá dopředu,“ uvádí manželé Margareta Šlemínová a Jan Šlemín, jednatelé společnosti Dino Toys s.r.o.

Sdílet:

Poslední aktuality

Dar do ÚVN

Dar do ÚVN

Ve středu 18.3.2020 jsme s kolegou senátorem Jaroslavem Doubravou…

Gratuluji ke zvolení

Gratuluji ke zvolení

Jsem rád, že za Jaroslava Kuberu byl zvolen předsedou Senátu Miloš…

Návštěva předsedy Senátu Jaroslava Kubery na Liberecku

Návštěva předsedy Senátu Jaroslava Kubery na Liberecku

Dne 5.2.2019 do našeho kraje zavítal na svoji první oficiální…

Složení slibu

Složení slibu

Ve středu 14.11.2018 všichni nově zvolení senátoři složili na…

Děkuji za opětovné zvolení do Senátu

Děkuji za opětovné zvolení do Senátu

Dovolte mi poděkovat všem svým voličům za obdržené hlasy ve volbách…

Děkuji za Vaši důvěru v prvním kole senátních voleb

Děkuji za Vaši důvěru v prvním kole senátních voleb

Dovolte mi poděkovat všem voličům, kteří se rozhodli podpořit mě v…