Skleněné městečko v Železném Brodě

20. 09. 2017

Již tradičně jako každý rok jsem navštívil Skleněné městečko v Železném Brodě. Tento jarmark sklářského řemesla skvěle prezentuje náš region, který je s výrobou skla spojen takřka odnepaměti. 

Vypůjčím si text z Našeho Jablonecka, který akci pěkně vystihl:

Jarmark sklářských firem v ulicích města, sklářský veletrh, výstavy, vernisáže, bleší trh se sklem, vyhlášení Ceny 11. ročníku Skleněného městečka, tvůrčí sklářské dílny, zahájení výstavy skla Zdeněk Lhotský & Associates 2017, módní přehlídka a bohatý doprovodný program, to všechno a mnohem více nabídl návštěvníkům oblíbený svátek sklářství v Železném Brodě.

Město Železný Brod a Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou vyhlásily soutěž, do které byly automaticky zapojeny všechny sklářské firmy, které se v sobotu a v neděli prezentovaly na Skleněném městečku. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: Nejlépe se prezentující firma očima diváků a Cena OHK v Jablonci nad Nisou za podnikatelské úspěchy v uměleckém sklářství.

Už 11. ročník slavností jednoznačně ovládly skleněné figurky. Diváci udělili svou cenu panu Zdeňku Sochorovi, tvůrci železnobrodských hutních figurek z Hrubé Horky. Ve druhé jmenované kategorii zvítězila paní Jana Šavrdová z hostitelského města Železný Brod, která na akci prezentovala výrobu tradičních ručně vinutých skleněných květin a figurek.

Sdílet:

Poslední aktuality

Ani déšť nezchladil nadšení: IZS Albrechtice 2018

Ani déšť nezchladil nadšení: IZS Albrechtice 2018

V sobotu 1. září se konal další ročník přeshraničního setkání…

Nový domov pro seniory

Nový domov pro seniory

Poslední srpnový den se ve Studenci u Jilemnice slavnostně otevřel…

Perličková slavnost v Zásadě

Perličková slavnost v Zásadě

Minulou sobotu jsem strávil bezvadný den v městysu Zásada, kde…

Desná 21. 8. – uctění památky obětí okupace

Desná 21. 8. – uctění památky obětí okupace

Padesáté výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy jsem si připomněl…

Křehká krása mě uchvátila

Křehká krása mě uchvátila

V Jablonci včera začal sedmý ročník čtyřdenní výstavy Křehká krása,…